Rozpoczynamy serię cotygodniowych publikacji pod hasłem Adwokat Twoich Finansów.

Lepiej jest godzinę pomyśleć o swoich pieniądzach niż przez cały tydzień na nie pracować – J.D. Rockefeller

Celem tego projektu jest edukacja prawna i profesjonalne wsparcie osób fizycznych i przedsiębiorców mających problemy finansowe. Przedstawiane tematy dotyczyć będą zarówno tych którzy mają długi (dłużnicy), jak i tych którzy chcą odzyskać swoje pieniądze (wierzyciele). Każda publikacja omawiać będzie inny ważny dla każdego chroniącego swoje finanse temat.

Zaplanowałyśmy omówienie takich tematów jak:

 1. System dochodzenia roszczeń w Polsce dla wierzycieli #ChcęOdzyskaćDług
 2. Europejski Nakaz Zapłaty i Europejski Tytuł Egzekucyjny.
 3. Postępowanie w sprawie drobnych roszczeń i europejskie postępowanie nakazowe.
 4. Upadłość konsumencka w Polsce, Wielkiej Brytanii i USA #MamDług
 5. Dochodzenie alimentów w Polsce i za granicą.
 6. Pozew zbiorowy „class action”.
 7. Zabezpieczenie roszczeń.
 8. Eksmisja komornicza.
 9. Egzekucja z nieruchomości i ruchomości.
 10. Egzekucja niepieniężne.
 11. Upadłość i restrukturyzacja dla przedsiębiorców.
 12. Sposoby radzenia sobie ze spiralą zadłużenia i wiele innych.

Dodatkowo każda publikacja zakończona będzie poradą prawną na najczęściej zadawane prawnikom pytania o ochronę majątku.

Do kogo kierowany jest projekt

Projekt ma za zadanie szerzyć wiedzę o radzeniu sobie z problemami w razie pojawienia się zadłużenia. Ta wiedza przydatna jest każdemu i nie wymaga wcześniejszej znajomości tematyki. Jako prawnicy na codzień spotykamy się z problemami m.in.:
 • kredytobiorców w spirali zadłużenia,
 • osób starszych, które zaciągnęły niekorzystne zobowiązania podczas pokazów czy telesprzedaży,
 • osób fizycznych, które nie zdają sobie sprawy, że mogą ubiegać się o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, która rozwiąże ich problemy,
 • przedsiębiorców i osób fizycznych, którzy nie wiedzą o możliwościach odzyskania długów od dłużników przebywających za granicą.
Pamiętać musimy, że lekceważenie wezwań o zapłatę i niepodejmowanie działań, nie rozwiąże naszych problemów finansowych. Nasze prawo daje narzędzia, które mogą co najmniej zniwelować skutki tych problemów, a często przy odrobinie wysiłku i wiedzy kompletnie je rozwiązać. Dbajmy o nasze finanse.

#EdukacjaFinansowa

 Idea

Autorkami projektu są adwokat Aleksandra Olech i adwokat Judyta Kasperkiewicz. Obie mają doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z ochroną finansów klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

 

Zrzut JK 2      *Adwokat Judyta Kasperkiewicz: pomysłodawczyni projektu, ukończyła aplikację adwokacką w Krakowskiej Izbie Adwokackiej. Posiada 8 letnie doświadczenie w administracji publicznej i skarbowej  oraz  w kancelariach prawnych w Polsce i za granicą. Aktualnie prowadzi kancelarię adwokacką i świadczy doradztwo prawne w szczególności w zakresie ochrony praw konsumentów, prawa bankowego, prawa finansowego oraz prawa handlowego. Ponadto, od kilku lat udziela porad prawnych Polakom mieszkającym za granicą, w tym głównie brytyjskiej Polonii oraz w sprawach na pograniczu prawa, finansów i nowych technologii(sektor FinTech).

 

  Zrzut A.O. 2     *Adwokat Aleksandra Olech: ukończyła aplikację komorniczą organizowaną przez Izbę Komorniczą w Krakowie i została mianowana na stanowisko Asesora Komorniczego przez Prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Posiada 6 letnie doświadczenie pracy w kancelariach komorniczych (również jako kierownik kancelarii), które obecnie wykorzystuje w praktyce zawodowej prowadząc indywidualną kancelarię adwokacką i pomagając osobom fizycznym oraz podmiotom prawnym w zakresie problematyki związanej z obsługą prawną i regulacją stanu majątkowego.

 

Już za tydzień: Nie mogę wypłacić pieniędzy z banku, komornik zajął mi konto. Bank nie chce udzielić żadnych informacji poza nazwiskiem komornika. Czy takie działanie jest zgodne z prawem? Co muszę zrobić, żeby odzyskać kontrolę nad moim kontem bankowym

 

Kraków, dnia 9 maja 2018 roku, Zespół „Adwokat Twoich Finansów

Informacja: Przedstawiona informacja jest udostępniana nieodpłatnie, ma charakter informacyjny i nie stanowi porady prawnej.

 

Call Now Button575 361 741